Prelegenci

Ks. Tomasz Syldatk
Wyjątkowy, kapłan, duszpasterz, niesamowity kaznodzieja i wspaniały spowiednik. Urodził się w 1983 roku. Pochodzi z Lęborka, z parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, gdzie Duch Święty obdarował go powołaniem Kapłańskim. Od tego czasu wzrastał w wierze, a jego miłość do Boga i ludzi ciągle rosła. Święcenia przyjął po ukończeniu studiów teologicznych w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Pelplińskiej. Ukończył również Katolicki Uniwersytet Lubelski. Prowadził bloga „Dopóki Walczysz jesteś zwycięzcą” (xtomek.blogspot.com). W latach 2010-2016 Studiował na Uniwersytecie w Strasburgu. Pracował w Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach, następnie w Białogórze k. Gdańska Obecnie pracuje w Domu Rekolekcyjno – wypoczynkowym Diecezji Pelplińskiej. Pełnił także funkcję Wicedyrektora Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze, a także wykładał podstawy pedagogiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie Jego kazania potrafią chwytać za serce.

 

Waldemar Rozynkowski
(ur. 26 października 1968 w Chełmnie) – diakon rzymskokatolicki, mediewista, profesor doktor habilitowany nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Chełmży. W 1992 ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1995 ukończył studia teologiczne w Studium Życia Rodzinnego Kolegium Teologicznego Diecezji Toruńskiej. W latach 1992–1994 pracował jako nauczyciel w szkołach podstawowych w Toruniu. Następnie pracownik naukowy Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu.
W 1999 obronił doktorat w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i został adiunktem. W 2007 uzyskał habilitację, w 2011 roku tytuł profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 2014 nominację prezydencką[1]. Jest dyrektorem Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu[2].
Specjalista w zakresie badań nad państwem zakonu krzyżackiego, historii zakonów i zgromadzeń zakonnych oraz dziejów religijności w średniowieczu.
Od 2011 diakon stały w diecezji toruńskiej. Jest wicedyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, przewodniczącym Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Toruńskiej oraz referentem Referatu Ruchów i Stowarzyszeń Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Pełni też w diecezji toruńskiej funkcję moderatora formacji ds. posług stałych[3].
Jest również publicystą Radia Maryja[4], oraz przewodniczącym Komitetu Okręgowego Olimpiady Historycznej.

 

Jacek Nasadzki
Chrześcijanin od kwietnia 1981 roku. Szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci (Oli, Marty, Kuby i Łucji). Ekonomista, który realizuje się zawodowo zgodnie ze zdobytym wykształceniem.
Członek wspólnoty Domowego Kościoła. Doradca życia rodzinnego. Pasjonat gier planszowych. Autor cyklu felietonów Tygodnika Katolickiego Niedziela „Tata w akcji”. Twórca portalu „Mężczyzna Boga” (https://mezczyznaboga.wordpress.com/)
We wszystkim co robi cechuje go uczciwość, zaangażowanie we wszystko co robi, zwinność i elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniających się okoliczności.
Prelegent konferencji z cyklu 5 kamieni Króla Dawida. Obecnie wraz z żoną angażuje się w wprowadzanie narzeczonych w tajemnicę Sakramentu Małżeństwa poprzez doskonale opracowane kursy przedmałżeńskie „Nie?Dopasowani”.

 

Robert Olender
Urodzony 30 kwietnia 1965 roku, Od 30 lat szczęśliwy mąż oraz ojciec dwójki dzieci, właściciel firmy wspierającej tworzenie i wdrażanie strategii biznesowych, wolontariusz „Służby rodzinie”, pomagającej małżeństwom w osiąganiu wartościowych celów w oparciu o zasady Pisma Świętego. Człowiek, który nie boi się zadawać pytań typu: Kim jestem jako mężczyzna? Kim dziś jest mężczyzna? Czy po prostu nie jest kobietą? Co definiuje mnie jako mężczyznę? Co pozwala mi odkryć moje męskie powołanie? Jak w moim życiu mogę zdefiniować siebie? – odpowiadać na nie w sposób tak bardzo niepopularny w dzisiejszych czasach. Od lat współpracuje z różnymi męskimi ruchami formacyjnymi (tato.net, Mężczyźni Św. Józefa) dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Mówi w sposób prosty, bezpośredni, ale mocno poruszający męskie serca. Człowiek z ogromną charyzmą, nietuzinkowy.

Kontakt

Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin

Aula Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu

Ul. Poznańska 49
87-100 Toruń

Szymon Szczerbniak

Mail:
szczerbiak.szymon@gmail.com

Telefon:
507 541 452